Teklif! Promosyon 2024 takvim yılı içerisinde tüm ürünlerimiz ücretsiz! Hemen Başvur
02. Ayarlar

Büro yönetim sistemi üzerinde salonları türlerine göre gruplandırmak oldukça kolaydır. İşte bu işlemi gerçekleştirmek için izlenmesi gereken adımlar:

1.Büro yönetim sistemindeki yan sekmede "Salon Yönetimi" sekmesine tıklayın.

2.Açılan alt menüden "Salon Listesi" butonuna tıklayın ve "Salon Listesi" sayfasını açın.

3.İstediğiniz salon türünü eklemek için sayfanın sağ tarafında, sağ üst köşede bulunan "Salon Türü Ekle" butonuna tıklayın.

Salon Türü Listesi

Salon Türü Formu

4.Açılan formda "Tür Adı" bilgisini girerek yeni bir salon türü ekleyin ve "Ekle" butonuna tıklayın. Böylece Salon Türü Listesine yeni bir salon türü eklemiş olursunuz.

5.Mevcut salonların yanında, her bir salonun sağ tarafında bulunan "Türü Düzenle" ikonuna tıklayıp eklediğiniz salon türünün adını değiştirebilir ve düzenleyebilirsiniz.


6.İlgili salon türünü silmek isterseniz, "Türü Sil" ikonuna tıklayıp ilgili salon türünü silebilirsiniz. Ancak, ilgili salon türüne ait salon kayıtları bulunuyorsa, salon kaydını silemezsiniz ve hata mesajı alırsınız.

Salon Türü Silme İşlemi

Büro yönetim sisteminde salonları yönetmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1.Büro yönetim sistemindeki yan sekmede "Salon Yönetimi" sekmesine tıklayın.

2.Açılan alt menüden "Salon Listesi" butonuna tıklayın ve "Salon Listesi" sayfasını açın.

3.Salon listesinin sol tarafında, eklenen salonların adlarının listesi bulunur. Bu listede, her bir salonun adını ve hangi türe ait olduğunu görebilirsiniz.

Salon Listesi

Salon Listesi

4.Üstte bulunan "Salon Ekle" butonuna tıklayıp yeni bir salonun adını ve türünü seçerek listeye ekleyebilirsiniz.

5.İstediğiniz salonun bilgilerini düzenlemek isterseniz, "Düzenle" ikonuna tıklayın ve açılan formda salonun adını ve türünü değiştirerek güncelleyebilirsiniz.


6.Eklediğiniz bir salonu silmek isterseniz, önce o salona ait hiçbir rezervasyon kaydı bulunmamalıdır. Eğer rezervasyon kaydı bulunuyorsa, salonu silemezsiniz ve hata mesajı alırsınız. İlgili salonu silmek için önce ona ait rezervasyon kayıtlarını silmeniz gerekmektedir.

Salonu Silme İşlemi