Teklif! Promosyon 2024 takvim yılı içerisinde tüm ürünlerimiz ücretsiz! Hemen Başvur
01. Rezervasyon Ayarları

Rezervasyona kapalı günleri ayarlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1.Öğretmenevi yönetim ve online rezervasyon programında üst sekmede "Web Panel" sekmesine tıklayın.

2.Açılan alt menüde "Rezervasyona Kapalı Günler" butonuna tıklayın. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra öğretmenevi sitesindeki mevcut rezervasyona kapalı günlerin listesini görüntüleyebileceğiniz bir sayfa açılacaktır.

Rezervasyona Kapalı Günler

3.Sayfanın sağ tarafında "Yeni Kayıt" formunu göreceksiniz. Burada, rezervasyonun hangi günlerde kapalı olacağını ayarlayabilirsiniz.

4.Yeni kayıt formunda, önce başlangıç ve bitiş tarihlerini belirleyin. Bu tarih aralığında rezervasyonun kapalı olacağını belirleyeceksiniz.

5.Ardından, seçtiğiniz tarih aralığında rezervasyonun kapalı olma sebebini açıklayan bir mesaj yazabilirsiniz.

6.Tüm bilgileri doldurduktan sonra "Kaydet" butonuna tklayıp rezervasyona kapalı günleri belirleyebilirsiniz.Kaydettiğiniz bilgiler, "Rezervasyona Kapalı Günler" listesine eklenecek ve artık seçtiğiniz tarih aralığında rezervasyon yapılamayacaktır.

Yeni Kayıt

Rezervasyon ayarlarını yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1.Öğretmenevi yönetim ve online rezervasyon programında üst sekmede "Web Panel" sekmesine tıklayın.

2.Açılan alt menüde "Sistem Ayarları" butonuna tıklayın. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra "Genel Ayarlar" sayfası karşınıza çıkacaktır.

3.Genel Ayarlar" sayfasında 6 tane sekme bulunmaktadır. İlgili sekme olan "Rezervasyon Ayarları" sekmesine tıklayın.


Rezervasyon ayarlarının bulunduğu sayfada aşağıdaki ayarları yapabilirsiniz:

1."Eş Zamanlı Rez. Sorgusu": Bu ayarın iki seçeneği vardır, "Kapalı" ve "Açık". Eğer "Açık" seçeneğini seçerseniz, bir ziyaretçinin online rezervasyonu yapması için ayrılan belli bir süre (örneğin 20 dakika) vardır. Bu süre dolarsa ve ziyaretçi rezervasyonu tamamlamazsa, girdiği bilgiler silinir ve tekrar tarih sorgusu yapması gerekir.

2."Rez. TC Kimlik Kontrolü": Bu ayarın iki seçeneği vardır, "Kapalı" ve "Açık". Eğer "Açık" seçeneğini seçerseniz, mevcut sistem, ziyaretçinin girdiği TC Kimlik numarasının geçerli olup olmadığını kontrol eder.

3."Eş Zamanlı Rez. Zaman Aşım Süresi": Bir ziyaretçinin online rezervasyonu yapması için ayrılan sürenin miktarını dakika cinsinden girmeniz gerekmektedir.

4."Maksimum Online Rezervasyon Tarihi": Bir ziyaretçinin en fazla hangi tarihte online rezervasyon yapabileceğini belirleyebilirsiniz.

5."Ücretsiz Çocuk Tarifesi": Bu ayarın iki seçeneği vardır, "Açık" ve "Kapalı". Eğer "Açık" seçeneğini seçerseniz, sonraki boşlukta ücretsiz çocuk yaş aralığını belirleyebilirsiniz,örneğin "0-3 Yaş Ücretsiz".

6."Ücretli Çocuk Tarifesi": Bu ayarın iki seçeneği vardır, "Kapalı" ve "Açık". Eğer "Açık" seçeneğini seçerseniz, sonraki boşlukta ücretli çocuk yaş aralığını belirleyebilirsiniz, örneğin "3-7 Yaş Arası İndirimli".

7."Online Sayfa":online rezervasyon sayfasının iki tane seçenek sunmaktadır . (Özet Görünüm , Detaylı Görünüm) . Öğretmenevi yönetim ve online rezervasyon programında odaların nasıl listeleneceğini ayarlayabilirsiniz.

Tüm ayarları yaptıktan sonra "Ayarları Uygula" butonuna tıklayıp rezervasyon ayarlarınızı kaydedebilirsiniz.


Rezervasyon Ayarları