Teklif! Promosyon 2024 takvim yılı içerisinde tüm ürünlerimiz ücretsiz! Hemen Başvur
03. İhale Yönetimi

İhale oluşturmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1.Büro yönetim sistemindeki yan sekmede "İhale İşlemleri" sekmesine tıklayın.

2.Açılan menüden "İhale Oluştur" butonuna tıklayıp "İhale Oluştur" sayfasına erişin.

3.İhale Oluştur sayfasında dört sekme bulunur: İhale Bilgileri, Komisyon Üyeleri, Kalem Bilgileri, İhale Onay. Her sekme, ihale oluşturma sürecinin bir adımını temsil eder.

4.İlk adım olan "İhale Bilgileri" sekmesinde gerekli bilgileri doldurun. İhale başlığı, ihale yetkilisi, belge tarih sayısı, belge tarihi, alım yapacak birim gibi bilgileri girin. Bilgileri doldurduktan sonra "İleri" butonuna tıklayıp bir sonraki adıma geçin.

İhale Bilgileri

5."Komisyon Üyeleri" sekmesine geçtiğinizde, 11 adet evrak görüntüleyebilirsiniz. Bu evraklar (Malzeme Talep , Satın Alma , Fiyat Araştırma , Yaklaşık Maliyet hesaplama Tablosu, İhale Onay , Birim Fiyat Teklif Mektubu , Teklif Cetveli, Yaklaşık Maliyet hesaplama Cetveli , İhaleye Katılanları Belirleme ,Karar Tutanağı , Teslim Alma Tutanağı ). Her evrak için en az 1 üye seçmelisiniz. Sırayla evraklar tablosundan evrağı seçin ve "Üye Ekle" butonuna tıklayıp bir üye ekleyin. Üye bilgilerini (ad, soyad gibi) seçin sonra (Başkan , Başkan Yardımcısı , Üye)seçeneklerinden üyenin görevini seçin ve "Ekle" butonuna tıklayın. Bu şekilde evraklara üyeleri ekleyebilirsiniz.

Üye Ekleme Listesi

Not: Eğer eklediğiniz komisyon üyeleri sonraki ihalelerde hatırlamasını isterseniz, "Komisyon Şemasını Kaydet" butonunu aktifleştirmeniz gerekmektedir. Ayrıca, "Malzeme Talep" formunda ihale yetkilisi için sadece bir kişi ekleyebilirsiniz. Birden fazla kişi eklemeye çalışırsanız hata mesajı alırsınız.

Komisyon Şemasını Kaydet

6."Kalem Bilgileri" sekmesine geçtiğinizde bir kalemi veya bir ürünü ekleyecekseniz, aşağıdaki bilgileri doldurmanız gerekmektedir: Hizmet, Miktar, Birim, Asgari Özellikler. Birden fazla kalem eklemek isterseniz, "Ekle" butonuna tıklayınız.

Kalem Bilgileri

7."İleri" butonuna tıklayıp son adıma, yani "İhale Onay" sekmesine geçtiğinizde, oluşturduğunuz ihalenin ön izlemesini görebilir ve bilgileri inceleyebilirsiniz. İhaleyi yapan kurumun adı, belge tarih ve sayısı, ihale yetkilisi ve ihaleye talep eden kişi gibi bilgileri kaydetmeden önce kontrol edebilirsiniz. "Kaydet" butonuna tıkladıktan sonra, ihale başarıyla kaydedilecek ve otomatik olarak "İhale Detay" sayfasına yönlendirileceksiniz.

İhale Onay