Teklif! Promosyon 2024 takvim yılı içerisinde tüm ürünlerimiz ücretsiz! Hemen Başvur
01. Vardiya Yönetimi

Vardiya yönetimi, Öğretmenevi Programı Konaklama modülünde finansal işlemlerin yönetilmesi ve raporlanması için kullanılan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde tüm finansal işlemler, belirli bir vardiya ile ilişkilendirilir ve raporlanır.


Vardiya sistemi kullanırken, öncelikle bir vardiya başlatmanız gerekmektedir. Vardiya başlatıldığında, program kullanıma hazır hale gelir ve bu süre içinde yapılan tüm finansal işlemler ilgili vardiya ile ilişkilendirilir.

İsteğe bağlı olarak vardiya kapatıldığında, o vardiya süresi içinde yapılan tüm işlemler ilgili vardiyaya bağlanır. Bu sayede, gün sonunda vardiya kapatılarak gün sonu raporu alınabilir ve kasa giriş-çıkışları raporlanabilir. Vardiya içindeki gelir kayıtları, kasa defteri olarak yazıcıdan çıktı alınarak arşivlenebilir.


Vardiya Özeti

Vardiya yönetimi, finansal işlemlerin düzenli ve takip edilebilir bir şekilde yönetilmesini sağlar. Aynı zamanda, gün sonu raporları ve kasa defteri çıktıları gibi belgelerin alınarak muhasebe süreçlerine katkı sağlar.


İsteğe bağlı olarak vardiya günlük, haftalık, aylık veya personel değişiminde açılıp kapatılabilir. Bu esneklik sayesinde kullanıcılar, işletme ihtiyaçlarına göre vardiya sürelerini belirleyebilir ve istedikleri zaman vardiya açıp kapatabilir. Bu şekilde, işletmenin çalışma düzenine ve personel değişimlerine uyum sağlanabilir. Kullanıcıların tercihlerine göre vardiya yönetimi esneklik sunar.

Otel modülü aktif bir vardiya olmadan işlem yapılmasına izin vermez. Açık bir vardiya yoksa ekranda aşağıdaki görüntüdeki gibi bir uyarı gelecektir. Bu uyarıda yer alan "Vardiya Başlat" butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.


Vardiya Uyarı

Vardiya Kapatma:

1. Üst sekmede yer alan "İşlemler" sekmesine tıklayın.

2. Açılan menüden "Vardiya Kapat" butonunu seçin.

3. Vardiya kapatma işlemine onay vermek için açılan pencerede onay butonuna tıklayın.

4. Vardiya kapatma işlemi gerçekleştirildikten sonra vardiya ile ilişkili olan tüm finansal işlemler raporlanır ve yeni bir vardiya başlatılana kadar bu işlemler vardiya raporlarına dahil edilir.


Bu şekilde, istediğiniz zaman vardiya açabilir ve kapatma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Vardiya Menü
Vardiya Onay

Aktif Vardiyayı görüntülemek ve vardiya içerisinde gerçekleşmiş işlemleri listelemek için, üst menüde yer alan "Raporlar" sekmesinden "Vardiya Özeti" butonuna tıklamanız yeterlidir.

Bu adımı izleyerek, gelir kayıtlarına, gider kayıtlarına, tahsilat kayıtlarına ve konaklama kayıtlarına ulaşabilirsiniz. Vardiya kayıtlarında "Detaylı Gelir Listesi" butonuna tıklayıp, açılan sayfada günlük kasa defteri çıktısı alabilirsiniz. Gelirleri ve giderleri kategorilere ve departmanlara ayırıp raporlayan bu sayfa, tüm finansal işlemlerinizin tutarlı bir kasa özetini oluşturmaktadır.


Vardiya Özeti

Vardiya Kayıtları:

1. Üst sekmede yer alan "Raporlar" sekmesine tıklayın.

2. Açılan menüden "Vardiya Kayıtları" butonunu seçin.

Açılan sayfada, geçmişe yönelik tüm vardiya kayıtlarının listelendiği bir tablo göreceksiniz. Tablo içerisinde başlangıc, bitiş tarihi ve özet rakamları yer almaktadır. İlgili kapalı vardiyanın detay sayfasına ulaşmak için, vardiyanın bulunduğu satırın başındaki menü ikonuna tıklayıp "Vardiya Detayı" sayfasına ulaşabilirsiniz


Vardiya Kayıtları