Teklif! Promosyon 2024 takvim yılı içerisinde tüm ürünlerimiz ücretsiz! Hemen Başvur
08. Çalışma Günü

Öğretmenevi Yönetim ve Online Rezervasyon Sistemi'nin konaklama modülünde çalışma günü sabit olarak belirlenmiştir. Bu durumda, sistem saatine veya sunucu saatine bakılmaksızın, takvim günü güncelleştirilmediği sürece çalışma tarihi aynı kalır.


Takvim Günü

Bu yaklaşımın tercih edilme sebeplerinden biri, gece 12'den sonra sistem saatine göre çalışma gününün güncellenmesi durumunda, öğretmenevine gece 12'den sonra giriş yapan müşterilerin sisteme kaydedilirken giriş ve çıkış tarihlerinin raporlarla uyumsuzluk gösterebilme ihtimalidir. Örneğin, giriş tarihi gece 12'den sonra 03 Haziran'dan 04 Haziran'a geçtiğinde, 03 Haziran gecesi konaklama raporunda bu konuk yer almayacaktır.


Bu gibi durumları engellemek ve raporlama işlemlerinde tutarlılık sağlamak amacıyla, çalışma gününü kullanıcının güncelleme yetkisine bırakmış durumdayız. Böylece, takvim günü Dashboard ekranında otel konuk listesini ve Check-IN işlemlerini doğrudan etkilemektedir.


Bu yöntem, rezervasyon sisteminin işleyişinde tutarlılık ve doğruluk sağlamak için önemlidir. Kullanıcılar çalışma gününü güncelleyerek, raporlama ve işlem süreçlerinin doğru şekilde yürütülmesini sağlayabilirler.

Çalışma gününü güncellemek çok basittir. Bu işlem için, üst menüde yer alan "İşlemler" sekmesinde ki "Takvim Gününü Güncelleştir" butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.


Takvim Günü Güncelleştir


Bu işlem, çalışma gününü sunucu tarihi ile senkronizasyonunu sağlar. Örneğin, sistemde 05 Haziran'da kalmış olan tarihi, 12 Haziran'da güncellediğinde otomatik olarak çalışma günü 12 Haziran olarak belirlenecektir. Bu işlemi üst üste de yapsanız, mevcut gün olarak sabit kalacaktır.