Teklif! Promosyon 2024 takvim yılı içerisinde tüm ürünlerimiz ücretsiz! Hemen Başvur
04. Alış Faturaları

Alış faturası oluşturmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1.Büro yönetim programında üst sekmede "Giderler" sekmesine tıklayın.

2."Yeni Alış Faturası" butonuna tıklayın. Bu işlemle birlikte "Yeni Alış Faturası" formu açılacaktır.

3.Formun üst kısmında, ilgili cari kartı seçin. Ayrıca "Tahsilat Tarihi, Düzenleme Tarihi, Fatura No" gibi bilgileri doldurun.

4.Formun alt kısmında, satın aldığınız ürünleri ve ilgili bilgileri (Ürün Adı, Miktar, Birim, Tutar, KDV gibi) doldurun.

5.Ürünün stokta hiçbir adeti olmadığında "Yeni Stok Oluştur" seçeneğini kullanarak yeni bir stok kaydı oluşturabilirsiniz. "Yeni Stok Oluştur" seçeneğini seçtiğinizde, karşınıza "Yeni Stok Kaydı" formu çıkacaktır. Stok adı, stok grubu, alış fiyatı, KDV gibi bilgileri doğru bir şekilde girip doldurduğunuz bilgileri kaydedin. Bu şekilde yeni bir stok kaydı oluşturmuş olursunuz. Stok kaydını kaydettikten sonra, ürün otomatik olarak stok listesine düşecektir ve alış işleminizde kullanabilirsiniz.


Ürünün Yeni Stok Kaydı

6.İsterseniz "Satır Ekle" butonuna tıklayıp yeni bir ürün ekleyebilirsiniz.

7.Vergi eklemek isterseniz "Vergi Ekle" butonuna tıklayın.

Not: formun alt kısmında bir ürünün bilgilerini doldurduktan sonra, eğer bu ürünü stoğa kaydetmek istiyorsanız "STOĞA KAYDET" butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemle birlikte, satın aldığınız ürünün stok kaydı oluşturulacak ve stoğa eklenmiş olacaktır. Bu şekilde, ürünün stok durumunu takip edebilir ve stoğun güncel durumunu yönetim programında görebilirsiniz.

7.Tüm bilgileri doldurduktan sonra "Faturayı Kaydet" butonuna tıklayıp yeni alış faturasını oluşturun.


Bu adımları takip ederek, büro yönetim programında yeni bir alış faturası oluşturabilir ve satın aldığınız ürünlerin kayıtlarını tutabilirsiniz.


Yeni Alış Faturası

Alış faturalarını görüntülemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1.Büro yönetim programında üst sekmede "Giderler" sekmesine tıklayın.

2.Alt menüde "Alış Faturaları" butonuna tıklayıp Alış Faturaları Listesini görüntüleyin.

3.Alış Faturaları Listesinde iki sekme bulunur: "Açık Faturalar" ve "Kapalı Faturalar".

"Açık Faturalar" sekmesinde, tahsilatı yapılmamış tüm alış faturalarının bilgilerini (Fatura No, Entegratör, Düzenlenme Tarihi, bakiye gibi) görebilirsiniz. Eğer bir fatura E-Fatura'ya aktarılmışsa, "Görüntüle" butonuna tıklayıp detaylarına bakabilirsiniz. Eğer E-Fatura'ya aktarılmamışsa, "Aktar" butonunu kullanarak aktarabilirsiniz.


Açık Faturalar

"Kapalı Faturalar"sekmesinde ise tahsilatı yapılmış tüm alış faturalarının bilgilerini (Fatura No, Entegratör, Düzenlenme Tarihi, bakiye gibi) görebilirsiniz.


Kapalı Faturalar

Alış Faturaları Listesinde üst köşede sağda "Fatura Oluştur" butonuna tıklayıp yeni bir alış faturası oluşturabilirsiniz.

Bu adımları takip ederek, alış faturalarının detaylarını görüntüleyebilir, yeni alış faturaları oluşturabilir ve yönetebilirsiniz.

Alış faturasının detaylarını görüntülemek ve işlemlerini yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1."Giderler" sekmesine tıklayın.

2."Alış Faturaları" butonuna tıklayıp satış faturalarının listesini görüntüleyin.

3.İlgilenmek istediğiniz bir faturaya tıklayın. Bu, "Fatura Detay" sayfasını açacaktır.

4.Fatura detay sayfasında, fatura sahibinin bilgilerini (telefon, e-posta, vergi dairesi, vergi numarası) görebilirsiniz.

5.İlgili faturanın hizmet bilgilerini (hizmet adı, miktar, toplam tutar, KDV) inceleyebilirsiniz.

Alış Fatura Detay

6.Eğer fatura açık ise, ödemesi yapılmamış demektir ve "Tahsilat Kayıtları" bölümü boş olacaktır. "Fatura İşlemleri" butonuna tıklayıp "Ödeme Yap" seçeneğini seçin. Açılan formda, tahsilatın şekli ve tutarı gibi bilgileri doldurup tahsilatı yapabilirsiniz.

Tahsilat Girişi

7."Düzenle" butonuna tıklayıp oluşturduğunuz faturanın bilgilerini (cari kart, tahsilat tarihi, düzenleme tarihi, ürün bilgileri) değiştirebilir ve satış faturasını düzenleyebilirsiniz.

8.Faturayı silmek istediğinizde "Sil" butonuna tıklayabilirsiniz.

9.Not: İlgili fatura kapalı ise, ödemesi yapılmış demektir ve "Fatura İşlemleri" listesindeki işlemler (Ödeme Yap, Düzenleme, Silme) aktif olmayacaktır.

Bu adımları takip ederek, alış faturasının detaylarını görüntüleyebilir ve fatura işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.