Teklif! Promosyon 2024 takvim yılı içerisinde tüm ürünlerimiz ücretsiz! Hemen Başvur
07. Raporlar

Yeni bir rapor oluşturmak ve raporları yönetmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1.Büro yönetim programında üst sekmede "Raporlar" sekmesine tıklayın.

2.Alt menüde "Rapor Oluştur" butonuna tıklayın.

3.Açılan sayfada raporun başlangıç ve bitiş tarihlerini belirlemek için uygun tarih aralığını seçin.

4.Seçtiğiniz tarih aralığına göre, sayfanın üst kısmında 6 farklı işlemin tutarlarını inceleyebilirsiniz. Bu işlemler şunlardır: Satış Faturaları, Alış Faturaları, Tahsilatlar, Ödemeler, Bekleyen Tahsilatlar ve Bekleyen Ödemeler.

5.Sayfanın alt kısmında, raporun detaylarını ve bölümlerini göreceksiniz. Bu bölümler arasında Hesap Özeti, Alış Faturaları, Satış Faturaları ve Gider Kayıtları gibi seçenekler bulunur.

6.Seçtiğiniz tarih aralığına göre, bu bölümlerin bilgilerine kolayca erişebilir ve mevcut kayıtların detaylarını inceleyebilirsiniz.

Bu şekilde yeni bir rapor oluşturarak, belirli bir tarih aralığındaki işlemleri ve kayıtları inceleyebilirsiniz. Raporlar sayesinde hesap özetini, alış faturalarını, satış faturalarını ve gider kayıtlarını detaylı bir şekilde yönetebilirsiniz.


Rapor Oluştur

Raporlar sekmesinde, belirli bir tarih aralığında görüntüleyebileceğiniz 4 farklı kayıt veya bölüm bulunmaktadır. Bu kayıtlar veya bölümler şunlardır:

1.Hesap Özeti: Bu bölümde, yapılan tüm işlemlerin bilgilerini inceleyebilirsiniz. İşlem hareketi, işlem notu, işlem tarihi ve işlem tutarı gibi bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Hesap özetindeki işlemlerin bir kısmı ödemeyi bekleyen işlemlerken diğer kısmı tahsilatı bekleyen işlemler olabilir.


Hesap Özeti

2.Alış Faturaları: Bu bölümde, almış olduğunuz ürünlere ait fatura bilgilerini inceleyebilirsiniz. Fatura bilgisi, fatura numarası, düzenlenme tarihi ve fatura tutarı gibi bilgileri görebilirsiniz. İstediğiniz bir faturaya tıklayıp, faturanın detaylı bilgilerine erişebilirsiniz.


Alış Faturaları

3.Satış Faturaları: Bu bölümde, satmış olduğunuz ürünlere ait fatura bilgilerini inceleyebilirsiniz. Fatura bilgisi, fatura numarası, düzenlenme tarihi ve fatura tutarı gibi bilgileri görüntüleyebilirsiniz. İstediğiniz bir satış faturasına tıklayıp, faturanın detaylı bilgilerine erişebilirsiniz.


Satış Faturaları

4.Gider Kayıtları: Bu bölümde, bütün giderlerin raporlarını inceleyebilirsiniz. Gider grubu, işlem tarihi ve işlem tutarı gibi bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Gider kayıtlarında, ödemesi bekleyen giderlerin listesini görüntüleyebilirsiniz.


Gider Kayıtları

Bu şekilde, Raporlar sekmesinde belirli bir tarih aralığında Hesap Özeti, Alış Faturaları, Satış Faturaları ve Gider Kayıtları gibi kayıtları veya bölümleri inceleyebilirsiniz.