Teklif! Promosyon 2024 takvim yılı içerisinde tüm ürünlerimiz ücretsiz! Hemen Başvur
05. Alış Faturaları

Gider Grupları, alınan ürünlerin veya yapılan harcamaların sınıflandırılması için kullanılan kategorilerdir. Bu gruplar, giderlerin daha iyi takip edilmesini ve raporlanmasını sağlar. Gider Gruplarını yönetmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1.Büro yönetim programında üst sekmede "Giderler" sekmesine tıklayın.

2.Alt menüde "Gider Grupları" butonuna tıklayın. Bu işlemle birlikte Gider Grupları listesi açılacaktır.

3.Yeni bir Gider Grubu oluşturmak istediğinizde, sağ üst köşede bulunan "Grup Kaydı" formunda, Grup Adı ve Grup Türü gibi bilgileri doldurun.

4.Bilgileri doldurduktan sonra "Kaydet" butonuna tıklayıp oluşturduğunuz grubu kaydedin. Bu şekilde oluşturduğunuz grup, Gider Grupları listesine eklenecektir.

5.Gider Grupları listesinde her gider grubu için 3 adet işlem mevcuttur:(Gruba Ait Giderleri Göster,Grubu Düzenle,Grubu Sil)

Bu adımları takip ederek, Gider Grupları oluşturabilir, düzenleyebilir, silebilir ve gruplara ait giderleri görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede harcamalarınızı daha iyi yönetebilir ve raporlayabilirsiniz.


Gider Grupları

Gider Gruplarıyla ilgili işlemleri aşağıdaki adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz:

1."Gider Grupları" listesinde, istediğiniz gider grubunu seçin.

2."Gruba Ait Giderleri Göster" ikonuna tıklayın. Bu işlemle birlikte seçtiğiniz gider grubuna ait gider listesi görüntülenecektir. Bu listede, gruba ait tüm giderlerin bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Gider Listesi

3.Gruba ait gider listesini görüntüledikten sonra, istediğiniz düzenlemeleri yapmak için "Grubu Düzenle" ikonuna tıklayın. Bu şekilde gruba ait bilgileri düzenleyebilirsiniz. Grup Adı ve Grup Türü gibi bilgileri değiştirebilir ve güncelleyebilirsiniz.

Gider Grubu Düzenle

Gider Grubu Sil

4."Grubu Sil" butonuna tıklayıp, seçtiğiniz gider grubunu silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, gider grubuna ait gider kayıtları bulunuyorsa grubu silme işlemi gerçekleştiremezsiniz. Öncelikle gruba ait tüm gider kayıtlarını silmeniz gerekmektedir.


Bu adımları takip ederek, Gider Gruplarıyla ilgili işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Gider grubuna ait gider listesini görüntüleyebilir, grubun bilgilerini düzenleyebilir ve gerektiğinde grubu silebilirsiniz.

Gider Listesini yönetmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1.Büro yönetim programında üst sekmede "Giderler" sekmesine tıklayın.

2.Alt menüde "Giderler" butonuna tıklayıp "Gider Listesi" sayfasına erişebilirsiniz.

3."Gider Listesi" sayfasında, tüm giderlerin bilgilerini (Gider grubu, Tarih, Ödeme Türü, Tutar gibi) görebilirsiniz. Bu liste, oluşturulan tüm giderlerin kayıtlarını içerir.

4.Gider eklemek için sayfanın sağında bulunan "Gider Ekle" formunu kullanın. Bu formda, giderin (Açıklama, Tutar, Gider Grubu, Ödeme Türü) gibi bilgilerini doldurun.

5.Bilgileri doldurduktan sonra "Kaydet" tuşuna tıklayıp yeni gideri sisteme kaydedin. Böylece oluşturduğunuz giderin bilgileri Gider Listesine eklenmiş olacaktır.


Gider Listesi