Teklif! Promosyon 2024 takvim yılı içerisinde tüm ürünlerimiz ücretsiz! Hemen Başvur
06. Kasa Ve Banka

Kasa ve Kasa Raporunu görüntülemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1.Büro yönetim programında üst sekmede "Kasa ve Banka" sekmesine tıklayın.

2.Açılan alt menüde "Kasa" butonuna tıklayıp Kasa detayları sayfasını açın.

3.Kasa sayfasının üst köşesinde sağda, istediğiniz tarih aralığını seçin. Bu şekilde belirli bir zaman dilimine ait bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

4.Sayfanın üst kısmında, 6 farklı işlemin tutarını inceleyebilirsiniz. Bu işlemler Satış Faturaları, Alış Faturaları, Tahsilatlar, Ödemeler, Bekleyen Tahsilatlar ve Bekleyen Ödemelerdir.

5.Sayfanın ortasında, "Yıllık Kasa Raporu"nda her ayın "Tahsilat", "Ödeme" ve "Toplam Gider" bilgilerini görebilirsiniz. Bu rapor, bir yıl boyunca kasa hareketlerinin özetini sunar.

6.Sayfanın alt kısmında 3 sekme bulunur: "Kasa Özeti", "Gelir Listesi" ve "Gider Listesi". Bu sekmelerdeki kayıtlar, seçtiğiniz tarih aralığına göre değişir.

7.Kasa sayfasının sol üst köşesinde "Devir Girişi" butonuna tıklayıp yeni bir hareket ekleyebilirsiniz. Hareket Türü ve Tutar gibi bilgileri seçtikten sonra kaydedip "Kasa Özeti" sekmesine işlemin bilgileri düşecektir.

Bu adımları izleyerek, Kasa ve Kasa Raporunu görüntüleyebilir, belirli bir tarih aralığındaki kasa hareketlerini inceleyebilir ve yeni hareketler ekleyebilirsiniz.


Kasa Raporu

Kasa özetini görüntülemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1.Büro yönetim programında üst sekmede "Kasa ve Banka" sekmesine tıklayın.

2.Açılan alt menüde "Kasa" butonuna tıklayıp Kasa detaylarının sayfasını açın.

3.Sayfanın alt kısmında üç tane sekme göreceksiniz: "Kasa Özeti", "Gelir Listesi" ve "Gider Listesi".

4."Kasa Özeti" sekmesine tıklayıp, kasanızla ilgili yapılan işlemlerin özetini inceleyebilirsiniz.

5.Kasa özetinde, işlem sahibi, işlem tarihi, işlem tutarı ve bakiye gibi bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

6.İşlemler arasında bazıları tahsilat beklerken bazıları ödeme bekleniyor.

7."Gelir Listesi" sekmesine tıklayıp, tahsilatı yapılmamış işlemleri listeleyebilir ve ilgili bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

8."Gider Listesi" sekmesine tıklayıp, ödemesi yapılmamış işlemleri listeleyebilir ve ilgili bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Bu şekilde "Kasa Özeti" sekmesi aracılığıyla kasa işlemlerinin özetini görebilir, "Gelir Listesi" ve "Gider Listesi" sekmeleriyle de tahsilat ve ödeme bekleyen işlemleri görüntüleyebilirsiniz.


Kasa Özeti